فهرست طبقات
چهارشنبه, ۱۷ دی ۱۳۹۹ ۱۲:۱۵ ۲۶
طبقه بندی: اخبار منطقه
چچ
عملیات مقاوم سازی و اصلاح پل پرتوی درمنطقه 12

شهردار منطقه 12 خبر داد:

عملیات مقاوم سازی و اصلاح پل پرتوی درمنطقه 12

شهردار منطقه 12 مشهد از عملیات پیشرفت فیزیکی 40درصدی مقاوم سازی و اصلاح پل پرتوی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه دوازده، علی زینت بخش گفت: پروژه مهم اصلاح و ساماندهی وضعیت پل سطح منطقه یکی از مهمترین پروژه های در دست اجرا می باشد که نقش مهمی در استحکام و مقاوم سازی آن می تواند از مخاطرات احتمالی پیشگیری کند.
وی افزود: این پروژه با اعتباری بالغ بر 29میلیارد ریال می باشد و عملیات اجرای آن نیز از ابتدای آبانماه آغاز شده و تا پایان سال جاری با تلاش شبانه روزی همکاران اداره فنی و عمران اجرا می شود.
شهردار منطقه دوازده بیان کرد: عملیات مقاوم سازی و بهسازی پل مهندس پرتوی اقدامات مختلفی از قبیل تقویت سرستون ها و ستون ها با ژاکت بتنی و تقویت فونداسیون ها را در بر می گیرد.
زینت بخش با اشاره به اینکه پل مهندس پرتوی از پررفت و آمد ترین پل های شبکه معابر بزرگراهی در منطقه 12 محسوب می شود، عنوان کرد: اجرای اقدامات مربوط به مقاوم سازی در کنار انجام تعمیرات تخصصی همچون تعویض نئوپرن ها و درزهای انبساط درقسمت سواره رو و اصلاح سیستم جمع آوری آب های سطحی و ترمیم آسیب های بتنی اسکله سازه لحاظ شده و طبق برنامه زمان بندی ادامه دارد.
وی تصریح کرد: برخی از پل های سطح منطقه با توجه به اینکه در طول سالیان مستهلک شده و پاره‌ای مشکلات را ایجاد می نمایند نیاز به اصلاح، تعمیر و مقاوم سازی دارند که در دستور کار منطقه قرار گرفته است.