فهرست طبقات
چهارشنبه, ۱۳ دی ۱۳۹۶ ۱۴:۵۲ ۴۸۹
طبقه بندی:
  • فرهنگی و اجتماعی
  • اخبار منطقه
چچ
2YbYtNiz2Kog2LTZiNix2KfZiiDZhdit2YTYp9iqINin2YTZh9mK2Ycg2Ygg2KfZhdmK2LHZitmHINio2Kcg2LTZh9ix2K/Yp9ixINmF2YbYt9mC2YcgMTI=

نشست شورای محلات الهیه و امیریه با شهردار منطقه 12

در این نشست ابتدای جلسه، گزارشی از مصوبات گذشته مطرح و به بررسی علل عدم اجرایی شدن برخی مصوبات پرداختیم.
پیگیری برای راه اندازی دبیرخانه شورای محله و صدور احکام تا ده روز آینده انجام خواهد شد.

 به گزارش روابط عمومی منطقه 12سعیداکبریان شهردار منطقه دوازده گفت: وضع شوراها در حال حاضر خوب است اما با توجه به افق پیش رو باید مورد بازنگری قرار گیرد. طرحی با مشارکت پژوهشگر محله و فرهیخته محله با محوریت اداره برنامه ریزی منطقه جهت شناسایی آسیبها، فرصت ها و تهدیدهای محله الهیه آماده شود. احکام مسئولیت اعضای شورا نیز باید طی ده روز آینده صادر شود. ما برای آبادانی محلاتمان به چند نفر ایثارگر نیاز داریم که از زندگی خود و از خوشیهای خود برای رفاه حال دیگران گذشت کنند. فاصله بین اعضای شورا باید کم شود که یکی از راهکارها راه اندازی دبیرخانه شوراهای اجتماعی محلات در هر محله است و بعد تبلیغات، برنامه حضور اعضای شورا در دبیرخانه، تبلیغ توسط 137 و شهرآرا محله و ... برگزاری اجلاس مدیران مجتمع های مسکونی نیز می تواند به این مهم کمک کند. لذا حضور آقای محمودی به عنوان متولی این امر در تمامی جلسات شورا لازم است.
وی افزود: بحث فراخوان عضویت باید به صورت جدی در دستور کار قرار گیرد. پیشنهاد میکنم هر نماینده ای از اعضای شورا یک کار یا خدمت برای محله را تا پایان سال برای خودش مشخص کند و در هر جلسه گزارش اقداماتی خود را عرضه کنند، البته در نواحی یک و دو که بیشتر بافت جمعیتی شباهت دارد 4 محله به صورت جداگانه از ناحیه سه این کار را می توانند انجام دهند و نمایندگان شورا با هم در مورد موضوعی که انتخاب کرده اند کارگروه هایی را برگزار کنند . به صورت کلی هم هر شورا یک موضوع مهم را به عنوان دغدغه اصلی خود انتخاب کند و تا پایان سال حول همان موضوع جلسات کارگروهی برگزار نماید. با موضوع تبدیل کانکس مرکز فرهنگی الهیه به کتابخانه سیار هم که در یکی از جلسات شورا عنوان شده بود موافقم و خوب است که انجام شود.


شهردار منطقه دوازده اظهار کرد: تکمیل محل کارآفرینی مرکز فرهنگی الهیه را صورت جدی پیگیری شود. دبیرخانه ترویج فرهنگ دوچرخه سواری نیز در مجموعه ورزشی شهدای شهرداری طی ده روز آینده راه اندازی خواهد شد. همچنین در این جلسه موضوع رنگ آمیزی مجتمع سامان را مطرح شد که این نوع درخواست ها مشروط به تفاهم نامه ای بود که با هیئت مدیره مجتمع در شرف انعقاد بود اما به دلیل عدم همکاری هیئت مدیره کار متوقف شده است. لذا در صورتی که هیئت مدیره اقداماتی که در ذیل تفاهم نامه تعریف شده را عملیاتی کنند بقیه مشارکت ها از سوی شهرداری ادامه خواهد داشت.

 

 

آدرس کوتاه شده: