2°C 
اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی منطقه12
    تعداد بازدید: 37
    کد: 148133
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۱۲/۲۱
    معاون اجرایی منطقه 12 خبرداد:

    همزمان با روز ملی پاکسازی محوطه های تاریخی در کشور، محدوده شهر تاریخی طوس پاکسازی شد

    حمید چراغی معاون اجرایی شهرداری منطقه دوازده از اقدام مشترک برای پاکسازی محوطه شهر تاریخی طوس با مجموعه میراث فرهنگی خبر داد .وی خاطرنشان کرد: در ایام نوروز زائران و گردشگران داخلی و خارجی بیشماری از شهر تاریخی طوس بازدید میکنند و حفظ محیط زیست و سیما و منظر این محدوده برای ما حایز اهمیت است.
    همزمان با روز ملی پاکسازی محوطه های تاریخی در کشور، محدوده شهر تاریخی طوس پاکسازی شد

    به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه دوازده : روز گذشته مصادف بود با روز ملی پاکسازی بناهای تاریخی و به همین مناسبت شهرداری منطقه دوازده نیز با مشارکت اداره میراث فرهنگی اقدام به پاکسازی محوطه شهر تاریخی طوس نمود.
    بر اساس همین گزارش حمید چراغی معاون اجرایی شهرداری منطقه دوازده ضمن اعلام این خبر گفت: در راستای تاکیدات شهردار محترم منطقه دوازده مبنی بر اهمیت چشم انداز شهر تاریخی طوس از حیث نظافت و زیبایی محیط، عملیات پاکسازی مشترکی را با بسیج ادوات و امکانات و عوامل اجرایی به انجام رساندیم.
    چراغی افزود: در آستانه نوروز اقدامات متعددی را در محدوده منفصل شهری طوس برای میزبانی شایسته از زائران و گردشگران صورت گرفته است و البته برنامه های ویژه ای نیز در دستورکار داریم .
    وی در ادامه یادآور شد : اقدامات خدماتی، اجرایی ،عمرانی ، ترافیکی و فضای سبز در محور شاهنامه اجرا شده، تا این شهر تاریخی که آرامگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی نیز در آن واقع است به شایستگی بتواند پذیرای علاقه مندان به شعر و هنر و میراث فرهنگی کشورمان باشد.
    معاون اجرایی شهرداری منطقه دوازده در بخش دیگری از سخنان خود به برخی محدودیت ها در حوزه خدمات رسانی به شهروندان در محدوده منفصل شهری طوس اشاره نمود و تصریح کرد: فقدان طرح تفصیلی بزرگ ترین مانع بر سر راه خدمت رسانی مطلوب در این محدوده است.
    چراغی در پایان خاطرنشان کرد : در عملیات مشترک پاکسازی ، پسماند ها ، زباله ها و خاک و نخاله های ساختمانی که متاسفانه توسط برخی افراد ناآگاه در محیط رها شده بود به صورت کامل جمع آوری گردید.
    وی ابراز امیدواری کرد نوروز امسال زائران و گردشگرانی که به شهر مقدس مشهد مشرف میشوند و بارگاه منور حضرت رضا(ع)را زیارت میکنند ،موفق شوند از جاذبه های فرهنگی و تاریخی شهر تاریخی طوس نیز بهره مند گردند.

    برای دنبال کردن آخرین اخبار شهرداری منطقه دوازده و شهرتاریخی طوس با ما همراه باشید. برای عضویت در کانال روابط عمومی شهرداری منطقه دوازده بر روی لینک زیر کلیک کنید
     

    تعداد بازدید: 37
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 1
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر