5°C 
اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 31
    کد: 143262
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۱۰/۰۵
    معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد:

    الیت به شهروندان سپرده خواهد شد

    با راه‌اندازی این نرم‌افزار، اعلام مدت‌زمان اشغال فضای پارک و همچنین تمامی تراکنش‌های مالی و پرداخت آن از سوی خود شهروندان انجام خواهد شد.
    الیت به شهروندان سپرده خواهد شد

     معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد از واگذاری مدیریت و ثبت پارک حاشیه‌ای «الیت» به شهروندان خبر داد.
    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهدمقدس، شهریار آل‌شیخ با بیان اینکه برای رفع دغدغه‌های شهروندان دراین‌باره تجارب و طرح‌های مختلفی بررسی شده است، اظهار کرد: در این راستا، با استفاده تجارب موفق مشابه در جهان، اعتماد به مردم بهترین راه است و مدیریت و راهبری پارک حاشیه‌ای به خود شهروندان واگذار می‌شود. ضروری است این مهم در مدیریت شهری مشهد نیز تطبیق داده شود.
    وی بیان کرد: در همین راستا، سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد با همکاری حوزه حمل و نقل ترافیک مشهد نرم‌افزارهایی طراحی و تهیه کرده است که امکان ثبت پارک حاشیه‌ای خودرو را به شهروندان ارائه می‌کند.
    معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد اضافه کرد:در این روش، شهروندان زمان ورود و خروج پارک را با اینترنت یا پیامک اعلام می‌کنند. از این سیستم در کشورهایی مانند استرالیا و کانادا نیز استفاده شده است.
    آل‌شیخ افزود: این نرم‌افزار دارای قابلیت‌های متعددی است که امکان استفاده بهینه از پارکینگ‌های حاشیه‌ای در شهر را برای شهروندان فراهم می‌کند. از این قابلیت‌ها می‌توان به امکان پایش آنلاین فضای پارک در سراسر شهر و همچنین انتخاب و رزرو فضا در پارکینگ‌های مجتمع اشاره کرد.
    با راه‌اندازی این نرم‌افزار، اعلام مدت‌زمان اشغال فضای پارک و همچنین تمامی تراکنش‌های مالی و پرداخت آن از سوی خود شهروندان انجام خواهد شد. علاوه‌بر اعتماد به مردم، مشارکت‌پذیری در نرم‌افزار پیش‌بینی شده است و داده‌های نرم‌افزار به صورت api باز در اختیار افرادی که قصد دارند نرم‌افزار را توسعه دهند قرار خواهد گرفت و این افراد امکان را خواهند داشت که خدمات و نرم‌افزارهایی جدید ارائه کنند.

    تعداد بازدید: 31
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر