0°C ابری
اوقات شرعی
 • پنج شنبه،24 آبان 1397
 • ورود
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 44
    کد: 139514
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۴/۱۳
    درخواست شهردار منطقه از جوانان

    آتش به اختیار باشید

    شهردار منطقه در دیدار با جوانان منطقه، وجود آنان در میان اعضای شورا را قدر شمرد و گفت: وجود عضو جوان در میان اعضای شورا و ترکیب روحیه جوانی آنان با تجربه و محافظه کاری سایر اعضای شورا، بسیار ارزشمند است.
    درخواست شهردار منطقه از جوانان
     
    .شهردار منطقه دوازده شهرداری مشهد : جوانان با هدف‌گذاری‌هایی که دارند به سمت اهداف خود حرکت می‌کنند، آنان در این مسیر خسته نمی‌شوند و می‌توانند مدیران شهری را نیز با خود همراه کنند. 
    دوام اجرای قانون دست جوانان است
    به گزارش روابط عمومی منطقه دوازده به همت مشاور شهردار در امور جوانان، نشست مشترک جوانان و شهردار در اتاق جلسات منطقه تشکیل شد. سعید اکبریان شهردار منطقه دوازده در جمع جوانان کارگروه های مشاور جوان، از آنان خواست آتش به اختیار باشند. او این درخواست خود را چنین تشریح کرد: یعنی منطق داشته باشند، قانون را بدانند و دیده‌بان جامعه باشند. آن‌ها باید حواسشان باشد تا اگر کسی، ولو مسئولین از قانون تخطی کرد، بازخواستش کنند. ما هم به عنوان یکی از مسئولین از این برخورد استقبال می‌کنیم و می‌خواهیم هرجا قولی دادیم و عمل نشد ما را بازخواست کنید. اگر هم زمانی خسته شدیم با همین روحبه مطالبه‌گری ما را وادار کنید دوباره راه خود را پیش بگیریم. ما به این کارهای انقلابی نیاز داریم.
     
     
    جوانان نقطه اتصال مردم و مسئولان
    سعید اکبریان در ادامه افزود: بهترین مترجمین و رابط بین مردم مسئولین همین جوانان هستند که هم درد مردم را درک می‌کنند و هم روش درمان مسئولین را می‌فهمند، آنان باید نقطه اتصال بین مردم و مسئولین باشند. خداروشکر در میان جوانان منطقه نیز جنسمان جور است و در همه عرصه‌ها از جمله فردوسی‌شناس، متخصص علوم، طوس نشین و... داریم.  اکبریان در پایان با تأکید بر اهمیت جانشین پروری گفت: هر مشاور جوان باید لااقل دو نفر را مثل خودش پرورش دهد تا گروه دوام داشته باشد. همه تشکل‌های موفق چنین روشی را دارند تا چرخه بچرخد.
    ارتباط نزدیک جوانان با مدیریت شهری
    علی گلستانی نژاد مشاور شهردار در امور جوانان به فعالیت های کارگروه های جوانان اشاره کرد و افزود: در ماه های اخیر جوانان محلات منطقه در حوزه های مختلف از جمله فرهنگی و اجتماعی، حمل و نقل و ترافیک، فضای سبز، شهرسازی و فنی و عمران به کمک ادارت منطقه دوازده آمده اند. این ارتباط نزدیک جوانان با مدیریت شهری در شهر مشهد، کم نظیر است. تاکنون منطقه دوازده رتبه برتر را در استفاده از تخصص های جوانان بومی محلات خود را داشته است.
     
     
    گلستانی نژاد ادامه داد: این باور ماست که جوانان باید گرد هم آیند و با ارایه ایده‌ها و پیشنهادات سازنده، منطقه را در مدیریت هر چه بهتر شهر یاری دهند.شبکه جوانان محلات ظرفیتی بیش از این دارد و می‌تواند در عرصه مدیریت شهری نقش‌آفرینی بیشتری داشته باشد در گروه مشاوران جوان، زنجیره‌ای طراحی شده که می‌توان نقش جوانان را در اداره شهر افزایش داد. براساس این زنجیره، مشاور جوان موظف است درکارگروه های تشکیل شده و با همکاری جوانان منطقه، مسایل شهری را مورد واکاوی قرار دهد.
     
    طرح محله آباد به همت جوانان و دانشجویان مشهدی اجرایی خواهد شد
    مجید عسکری، رییس دبیرخانه شوراهای اجتماعی محلات مشهد در جلسه هم اندیشی با گروه مشاوران جوان شهرداری منطقه دوازده و نماینده جوانان شوراهای محلات آن منطقه گفت: طرح محله آباد که بنا بر پیشنهادات شهروندان علاقه‌مند به همراهی با مدیریت شهری در سال گذشته آغاز شد و مقرر گردید 5درصد بودجه عمرانی شهرداری مشهد بنابر نظرات و پیشنهادت مردم برنامه ریزی شود، در حال طی نمودن مراحل پایانی تصویب بودجه بندی آن در معاونت‌های تخصصی شهرداری مشهد است.
    دبیرخانه شوراهای اجتماعی محلات مشهد آمادگی دارد فرصت رصد، ارزیابی و به نتیجه رساندن این ایده‌ها را به جوانان و دانشجویان علاقه‌مند فعالیت افتخاری در کنار مدیریت شهری واگذار نماید.عسکری افزود: جوانان علاقه مندی که مایلند تجربه حضور در کنار متخصصین و مهندسین با تجربه شهری را در رزومره خود داشته باشند می‌توانند از بیستم تیر با مراجعه به شوراهای اجتماعی محلات مشهد، اعلام امادگی افتخاری خود را اعلام نمایند.
     

      

     

    تعداد بازدید: 44
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر