31°C نیمه ابری
اوقات شرعی
 • چهارشنبه،30 خرداد 1397
 • ورود
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 120
    کد: 139283
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۸/۰۹
    در ششمین جلسه صحن علنی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس

    کلیات سند راهبردی باز زنده سازی طوس، تصویب شد.

    سند راهبردی شهر طوس، نقطه عطفی برای مدیران شهری است. این سند می تواند سندی برای اجماع تمامی مدیران شهری باشد تا این منطقه از وضعیت فعلی جدا شود و به وضعیت مطلوب برسد. تهیه و به تصویب رساندن سند راهبردی توسعه و عمران طوس در برنامه کار شورای پنجم قرار دارد.
    با کلیات سند راهبردی باز زنده سازی توس، موافقت می شود.
    به گزارش روابط عمومی منطقه دوازده به نقل از روابط عمومی شهرداری مشهد، در ششمین جلسه صحن علنی شورای اسلامی شهر ضمن موافقت با کلیات سند راهبردی باززنده سازی طوس، شهرداری مشهد مقدس موظف شد حداکثر ظرف مدت دو ماه با هماهنگی مراجع ذیربط(همچون استانداری، اداره کل راه و شهرسازی و اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری، و صنایع دستی) نسبت به ارائه اقدامات عملیاتی بر عهده شهرداری و ارتباط آن با برنامه های راهبردی-عملیاتی و سالانه شهرداری در قالب برش منطقه ای اقدام و نتیجه را به شورای اسلامی شهر جهت تصویب ارائه نماید.
    شهردار منطقه 12 مشهد در گفتگو با روابط عمومی منطقه خاطرنشان کرد: اهداف کلان این سند احیای هویت منحصر به فرد تاریخی و فرهنگی طوس در مقیاس ملی و بین‌المللی، پیشتازی گردشگری فرهنگی و هنری در سطح ملی با رویکرد جهانی، بهبود کیفیت محیطی و دستیابی به رشد اقتصادی پایدار و مشارکت فعال در توسعه اقتصاد ملی است.
    سعید اکبریان ضمن ابراز خرسندی از تصویب این سند افزود: طوس منطقه‌ای با هویت منحصر به فرد تاریخی و فرهنگی در مقیاس ملی و بین‌المللی است که می‌تواند قطب گردشگری فرهنگی و هنری و زیرمجموعه‌های آن در سطح ملی با رویکرد جهانی و مکمل نقش کلان‌شهر مشهد در توسعه گردشگری فرهنگی و معرفت‌افزا باشد
     
    تعداد بازدید: 120
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    1 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر