1°C نیمه ابری
اوقات شرعی
 • چهارشنبه،28 آذر 1397
 • ورود
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 234
    کد: 138689
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
    در جلسه شورای اجتماعی محله چهاربرج با حضور شهردار منطقه دوازده مطرح شد:

    چهاربرج، دومین ایستگاه گردشگری طوس

    جلسه مهرماه شورای اجتماعی محله چهاربرج با اکثریت اعضای شورای اجتماعی با دستور کار بررسی ظرفیت ها، مشکلات این محله تشکیل شد.
    چهاربرج، دومین ایستگاه گردشگری طوس
     شهردار منطقه دوازده مشهد در جمع اعضای شورای اجتماعی اظهار داشت: محله چهاربرج با ویژگی های منحصر به فردی که دارد؛ میتواند دومین ایستگاه گردشگری بعد از آرامگاه فردوسی در طوس باشد.
    به گزارش روابط عمومی منطقه دوازده سعید اکبریان در این جلسه بیان کرد : ظرفیت های ویژه ی محله چهاربرج شامل یخدان طبیعی، امارت اربابی، موزه شه لافتی مزرعه نمونه، گود کشتی و بافت قدیمی خانه ها و مشاغل قدیمی موجود میتواند مورد توجه گردشگران باشد. همچنین بزودی انجمن مردمی گردشگری طوس متشکل از اهالی و جمعی از علاقه مندان به فردوسی و طوس، اولین دور از بازدید های گردشگری را در  چهاربرج آغاز خواهند کرد. اکبریان در ادامه به مزیت های بوم گردی و گردشگری پرداخت و افزود: شهرنشینان برای فرار از زندگی شهرنشینی پرفشار و پرتنش و پر از آلودگی  نیاز مند گذراندن اوقاتی در فضاهای بکر طبیعی – تاریخی  و سرشار از آرامش مانند محله چهاربرج هستند.
    در این جلسه که با اکثریت اعضای شورا اجتماعی، رئیس اداره ناحیه سه و رئیس اداره فرهنگی تشکیل شد، هر یک از اعضا به معرفی ظرفیت های محلی، مشکلات محله و بیان راهکارها و پیشنهادات پرداختند. در ادامه اکبریان به لزوم پیگیری مشترک مصوبات شورای اجتماعی به عنوان یک نهاد قانونی شهروندی و ارزیابی توامان  اعضا و شهرداری اشاره کرد و افزود: روند مشارکت مردم و مطالبه گری در جامعه تاثیرات بسیار مفیدی را در حل مشکلات شهروندان دارد.
    تسطیح و تجهیز زمین ورزشی شهدای چهاربرج، نصب سرعت گیر در شاهنامه 51، نصب المان با تصاویر شهدای چهاربرج در ورودی محله، انعقاد تفاهم نامه واگذاری زمین توسط اهالی جهت احداث زمین ورزشی روباز و معرفی منازل مستعد برای اقامتگاه های بوم گردی از پیشنهادات مطرح شده در این جلسه بود.
    در پایان مقرر شد صورت جلسات به اعضای شورا تقدیم  و به صورت مستمر با همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی منطقه دوازده مصوبات پیگیری و اجرایی گردد.
     
     
     
     
    تعداد بازدید: 234
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر