13°C 
اوقات شرعی
 • دوشنبه،31 اردیبهشت 1397
 • ورود
 
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی شهرداری منطقه 12
    تعداد بازدید: 137
    کد: 130089
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۴/۱۵
    روز گذشته صورت گرفت:

    توقف فعالیت غیرمجاز معادن حریم تاریخی طوس با پلمب 13 معدن / ایجاد محدوده کامیون ممنوع در حریم 360 هکتاری طوس

    یکی از جلوه‌های همدلی و همزبانی همه دستگاه‌ها، بعد از 25 سال، به بار نشستن است. حریم توس و اراضی این محدوده تا فاصله یک هزار و 600 متری و به مساحت 300 هکتار در غارت افرادی قرار گرفته بود که برداشت شن و ماسه می‌کردند و برای این برداشت گاها تا 30 متر زمین را شکافته بودند.
    عملیات توقف فعالیت غیرمجاز معاون حریم تاریخی طوس با حضور اعضای کمیته نجات طوس آغاز شد.
    توقف فعالیت غیرمجاز معادن حریم تاریخی طوس با پلمب 13 معدن / ایجاد محدوده کامیون ممنوع در حریم 360 هکتاری طوس

    به گزارش روابط عمومی شهرداری و به نقل پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، شهردار منطقه 12 مشهد در مراسم آغاز عملیات توقف فعالیت غیرمجاز معاون حریم تاریخی طوس اظهار داشت: عملیات توقف برداشت غیر مجاز از معادن و تخلیه نخاله در این مکان‌ها آغاز شده است.
    وی افزود: در خطه‌ای حضور داریم که بیش از 3200 سال سبقه تمدنی و یک هزار سال سابقه مدنیت دارد. 560 شخصیت در حوزه‌های فرهنگ، هنر، علم، سیاست، فقه و عرفان در این خطه شناسایی شده که در کشور کم نظیر است.
    برداشت غیرمجاز شن و ماسه تا عمق 30 متری زمین
    سعید اکبریان خاطرنشان ساخت: وظیفه حفظ میراث فرهنگی به تنهایی بر عهده میراث فرهنگی نبوده و آبادانی این منطقه هم به تنهایی بر عهده شهرداری نمی‌باشد. میراث فرهنگی این منطقه قبلا مورد تعرض قرار گرفته بود که شهرداری برای حفظ این گنجینه به کمک آمد.
    وی تصریح کرد: یکی از جلوه‌های همدلی و همزبانی همه دستگاه‌ها، بعد از 25 سال، به بار نشستن عملیات امروز است. حریم توس و اراضی این محدوده تا فاصله یک هزار و 600 متری و به مساحت 300 هکتار در غارت افرادی قرار گرفته بود که برداشت شن و ماسه می‌کردند و برای این برداشت گاها تا 30 متر زمین را شکافته بودند.
    تردد روزانه یک هزار کامیون در محور شاهنامه
    اکبریان عنوان کرد: یک هزار و 734 هکتار از اراضی حریم طوس در رفت و آمد کامیون‌های این معاون غیر مجاز بود و روزانه یک هزار کامیون از محور شاهنامه برای جابجایی این شن و ماسه‌ها تردد می‌کردند.
     

    تعداد بازدید: 137
    ارزیابی
    امتیاز کسب شده در ارزیابی:
    ارزیابی این مورد:
    1 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر