0°C ابری
اوقات شرعی
 • پنج شنبه،24 آبان 1397
 • ورود
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 49
    کد: 129470
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۴/۱۱/۱۹
    شهردار منطقه ۱۲ مشهد در غرفه کافه ایده گروه مشاوران جوان؛

    بهره‌گیری از ایده‌های خوب و خلاقانه جوانان در منطقه ۱۲

    شهردار منطقه ۱۲ مشهد از بهره‌گیری ایده‌های خوب و خلاقانه ایده‌پردازان در این منطقه خبر داد.
    جوانان

     شهردار منطقه ۱۲ مشهد از بهره‌گیری ایده‌های خوب و خلاقانه ایده‌پردازان در این منطقه خبر داد.

    به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه دوازده به نقل از گروه مشاوران جوان شهرداری مشهد، حسنعلی رجب‌زاده خیبری در نشست کافه ایده که در نمایشگاه فجر مشهد فجر آفرین با موضوع «اگر من جای مدیریت امور فرهنگی و گردشگری معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد بودم چکار می‌کردم» برگزار می‌شود؛ عنوان کرد: دو پتاسیل مهم گردشگری مشهد در منطقه 12 قرار دارد که جهت افزایش بهره‌وری از این ظرفیت‌ها نیازمند ایده‎‌پردازی ایده‌پردازان گروه مشاوران جوان هستیم.
    وی گردشگری مذهبی را اولویت نخست منطقه دانست و گفت: پس از گردشگری مذهبی که حرم امام رضا(ع) نگین آن است گردشگری تاریخی و طبیعی در اولویت‌های بعدی قرار می‌گیرد.
    رجب‌زاده ادامه داد: قرار گرفتن آرامگاه فردوسی شاعر و ادیب خراسانی و مجاورت با مناطق گردشگری طبیعی طرقبه و شاندیز و بوستان جنگلی وکیل آباد، منطقه 12 را به یک منطقه توریستی مبدل کرده است .
    شهردار منطقه 12مشهد با بیان اینکه منطقه 12 به عنوان ورودی شهر و مثلث گردشگری حرم امام رضا(ع)، آرمگاه فردوسی و طرقبه شاندیز است، افزود: به غیر از حرم مطهر امام رضا(ع) دو ورودی دیگر شهر در منطقه 12 قرار دارد.
    رجب‌زاده با اشاره به اینکه منطقه 12 در کنار استانداری و میراث فرهنگی بتواند قدمی در راستای احیا آرمگاه فردوسی بردارد؛ اظهار کرد: با توجه به اینکه رهبر معظم انقلاب در سال 75 به احیا آرامگاه فرودسی تاکید کردند پیگیر امور مربوط به سرمایه‌گذاری‌ها و ایجاد زیرساخت‌ها در این منطقه هستیم.
    وی تصریح کرد: هدف اصلی از احیا آرامگاه فردوسی کمک به ایجاد هویت مذهبی و تاریخی مشهد در جهت جلب توریست و ارتقای این منطقه هستیم.
    شهردار منطقه 12مشهد با بیان اینکه سیمای شهر مشهد مناسب یک شهر توریستی نیست، گفت: اکثر مراکزی که به عنوان میزبان زائران و مسافران خدمت می‌کنند به زبان‌های عربی و انگلیسی جهت برقراری ارتباط با گردشگران مسلط نیستند.
    رجب زاده ابراز کرد: راننده تاکسی‌ها، اتوبوس‌های درون شهری، مترو، اقامتگاه‌ها، کسبه باید به زبان‌های مورد نیاز گردشگران مسلط باشند تا علاوه بر برقراری ارتباط خوب با گردشگر بتوانیم فرهنگ، آداب و رسوم خود را به سایر کشورها صادر کنیم.
    وی وسایل نقلیه را در مشهد مناسب شأن مسافر و زائر ندانست و یاد آور شد: باید حداقل ناگاون تاکسی‌رانی که مسوول جابجایی مسافران و زائران است باسازی و بهسازی شود.
    شهردار منطقه 12مشهد خاطرنشان کرد: مسوولین مشهد در تلاشند خدمات بیشتری به گردشگران ارایه دهند اما بستر این خدمت‌رسانی هنوز فراهم نگردیده و در همین راستا باید ایده‌پردازان با ایده‌های نو و خلاقانه خود مدیران شهر بهشت را یاری نمایند.
    تعداد بازدید: 49
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر